بهبود فردی چیست؟

بهبود فردی چیست؟

بهبود فردی چیست؟
آبراهام مازلو روانشناس مشهور, نیاز های اساسی انسان را به ترتیب اولویت دریک هرم ترسیم می کند و بالاترین نیاز هر انسان را نیاز به خود شکوفایی می داند.

این تقسیم بندی نشان می دهد که بالاترین نیازی که انسان دارد این است که توانایی های بالقوه ی خود را بالفعل تبدیل کند و به نظر مازلو خودشکوفایی یعنی هر کس باید تمام و کمال تبدیل به همه ی آن چیزی شود که قادرست بشود.
همه ی افراد در زندگی یکسری مهارت هایی دارند,با بهبود فردی افراد یاد می گیرند که چگونه مهارت ها و توانایی های خود را روز به روز بهتر کنند و از حداکثر پتانسیل های خود در هر زمینه ی استفاده کنند.
در اصل بهبود فردی باعث ارتقای روحی و معنوی انسان می شود و با ارائه ی تکنیک ها و آموزش های کاربردی کمک می کند تا فرد عادت های بد زندگی اش را تغییر بدهد وازوضعیت نا مطلوب به سمت موفقیت و وضعیت مطلوب حرکت کند.
سلستین چاو از جمله افرادی است که اعتقاد دارد هدف از زندگی , رشد فردی و هرروز بهتر شدن است و در این زمینه به خودش و دیگران کمک می کند. رشد و بهبود فردی سفری است که هیچگاه به انتها نمی رسد. همیشه یک سری چیزهایی درون ما هست که می توانیم آنها را بهتر کنیم پس هیچوقت به نقطه ای نمی رسیم که دیگربه هیچ رشدی نیاز نداشته باشیم.
نکته ی پایانی:
بهبود فردی تنها برای کسانی نیست که از نظر سطح تحصیلات یا شغل از دیگران پایین تر هستند بلکه برای مدیران رده بالا در سازمان ها و یا هر فرد موفق در هر زمینه ای یک اصل مهم و اساسی است, هستند کسانی که از نظر دیگران افراد بسیار موفق و ثروتمندی هستند ولی هنگامی که با آنها معاشرت می کنیم و زندگی انها را مورد بررسی قرار می دهیم , متوجه می شویم که فرد با توجه به داشتن سرمایه های زیاد مادی از زندگی خود راضی نیست و شدیدا از لحاظ روحی و معنوی دچار رنج است و اینجاست که ضرورت بهبود فردی را درک می کنیم.

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *