سه الف موفقیت

سه الف موفقیت

برای رسیدن به موفقیت هر چه بیشتر در هر زمینه ای ، باید روی این سه الف کار کنید:

.اطلاعات

.ارتباطات

. انتخاب ها

۱٫اطلاعات

یکی از ویژگی های افراد موفق این است که آن ها تصمیم گرفتند در حیطه ی کاری خود بهترین باشند.آن ها برای رسیدن به این هدف برنامه ریزی می کنند و تا جایی که امکان دارد بر روی خود سرمایه گذاری می کنند.

لس براون یکی از سخنرانان معروف می گوید:

برای به دست آوردن چیزی که قبلا نداشته اید، باید به انسانی تبدیل شوید که قبلا نبوده اید.

اگر از وضعیت کنونی خود راضی نیستید با ادامه دادن این رویه نمی توانید نتیجه ی متفاوتی بگیرید پس اطلاعات بیشتری در حیطه ی کاری خود به دست آورید و مدام در حال یادگیری باشید تا متخصص شوید.

این واقعیت قابل انکار نیست، که امروزه سطح کنونی دانش و مهارت شما با سرعت بیشتری نسبت به قبل ، قدیمی و کهنه می شود. اما شما با افزایش دانش و مهارت خودتان می توانید یک مزیت رقابتی نسبت به دیگران داشته باشید و یکی از بهترین ها ،در حرفه ی خود باشید.

این جمله را همیشه به یاد داشته باشید:

اگه کسی داره بهتر از تو نتیجه می گیره ، چیزی بلده که تو بلد نیستی.

۲٫ارتباطات

دنیا ، دنیای ارتباطات است.بر قراری ارتباط با دیگران در زندگی بسیار مهم است . تقریبا ما دو سوم از عمرخود را در ارتباطات به سر می بریم و در حال ارتباط برقرار کردن با دیگران هستیم.

بی شک داشتن یه ارتباط خوب با دیگران باعث می شود ما به اطلاعات بیشتری نیز دست بیابیم. یکی از فواید داشتن ارتباطات، تبادل تجربه ها و اطلاعات است. تجربه پدر علم است و اگر هر فرد به تنهایی بخواهد آن را به دست بیاورد ، باید تمام عمر خود را مشغول آزمون و خطا باشد. پس با داشتن ارتباطات قوی می توانیم از تجربیات و اطلاعات افراد در هر زمینه ای استفاده کنیم.

از دیگر فواید آن،دستیابی سریع تر به اهداف است. داشتن ارتباط خوب، با افرادی که نفوذ و قدرت بالایی دارند می تواند میانبری برای دستیابی به اهداف باشد. در زبان عامه به این افراد “پارتی ” می گویند. داشتن پارتی همیشه بد و منفی نیست . افرادی که بیشتر از ما پارتی دارند از لحاظ ارتباطات از ما قوی تر هستند .

اصول ارتباط مناسب با دیگران را یاد بگیرید تا راحت تر به اهداف خود برسید و موفق شوید.

۳٫انتخاب ها

بسیاری از رویداد ها و اتفاقات زندگیمان، نتیجه ی انتخاب ها و تصمیمات ما است. از صبح که از رختخواب بیرون می آییم تا شب که دوباره به رختخواب باز می گردیم ، دائما در حال انتخاب و تصمیم گیری هستیم. دارن هاردی می گوید:

«تمام زندگی ما تا پایان ، مجموع کل انتخاب هایی است که می کنیم…»

همین انتخاب ها هستند که مسیر زندگی ما را ،به سمت موفقیت یا شکست می برند.انتخاب های هر چند کوچک افراد ، باعث ایجاد تفاوت های بزرگ بین افراد می شود.

تفاوت اصلی بین افراد موفق و افراد معمولی در این است که افراد موفق بسیاری از انتخاب هایشان را از روی آگاهی انجام می دهند و کاملا متوجه این موضوع  هستند. ولی افراد معمولی خیلی از کارهای روزانه ی خود را از روی عادت و به صورت غیرارادی انجام می دهند.

برای دستیابی به موفقیت هر چه بیشتر عادت های خود را اصلاح کنید ، به انتخاب های خود آگاهی داشته باشید و هوشمندانه انتخاب کنید.

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *